Чи потрібно на дослідження прийти натщесерце?
Обов’язково запитайте у свого лікаря, чи для обстеження Ваша дитина повинна бути натщесерце. Це не завжди потрібно. Якщо дитина матиме змогу щось перекусити, тоді вона, напевно, краще перенесе дослідження. Однак, якщо лікар рекомендує здавати аналізи натще, можна дозволити дитині кілька ковтків негазованої води. У пункт забору беріть із собою канапку або легкий перекус, який малюк зможе з'їсти одразу після проведення процедури.
Чи потрібно припинити прийом ліків?
Якщо дитина приймає ліки, запитайте у свого лікаря, чи потрібно припинити прийом препаратів перед здачею аналізів. Пам'ятайте, що полівітамінні препарати чи трави також можуть вплинути на результати дослідження.
Розповідайте дитині, що і як відбуватиметься у пункті забору
Відомо, що усі медичні процедури, зокрема і забір аналізів, можуть викликати тривогу і переляк у дитини, які серйозно ускладнять процедуру. Однак, якщо Ваша дитина знатиме, що відбуватиметься під час відвідування лабораторії, тоді вона краще перенесе усю ситуацію.
Що відповісти дитині на запитання: «Чи буде боляче?»
Ви часто відповідаєте, що боляче не буде. Однак не потрібно цього робити. Попередьте дитину, що вона відчує укол, але якщо прислухатиметься до порад медичної сестри, то неприємні відчуття триватимуть усього кілька секунд.