Ми використовуємо файли cookie для поліпшення функціональності нашого сайту, і надання нашим користувачам більших можливостей при користуванні сайтом. Для отримання додаткової інформації дивіться Політика використання cookies .

Прийняти
Увійти
Знайди дослідження в своєму місті

 

Андропауза – це період у житті чоловіка, який прогресує з віком та настає після появи дефіциту андрогенних гормонів: тестостерону, дигідротестостерону (ДГТ), гормону росту, мелатоніну.

 

Коли починається андропауза?

Слово “андропауза” походить від поєднання двох грецьких слів "andros", що означає "чоловічий", і "pausis", що означає "перерва".

 

По суті, це період переходу від зрілості до старості. На відміну від менопаузи, коли припинення функції яєчників і зникнення менструації, що позначає цей період, є чітким, настання андропаузи є поступовим і розпочинається зі зниження рівня тестостерону приблизно на 1% у рік у віці 40-60 років.

 

Неприємні симптоми андропаузи спостерігаються приблизно у 20-30% чоловіків у віці до 60 років, у 30-40% після 70 років і у 50% після 80 років.

andro 1jpeg

Симптоми андропаузи

Дефіцит андрогенних гормонів є причиною низки розладів, серед яких зазвичай на першому місці (що найбільше відчуваються) сексуальні проблеми (еректильна дисфункція, проблеми з лібідо) і значне зниження задоволення від життя. Слід зазначити, що сексуальні проблеми пов'язані не лише з дефіцитом андрогенних гормонів, але і з посиленням доброякісної гіперплазії передміхурової залози, що у багатьох чоловіків є джерелом перепадів настрою, психологічних проблем або депресії.

Бувають також проблеми з концентрацією уваги та короткочасною пам’яттю.

 

На жаль, це не єдині симптоми, які можуть виникнути у чоловіків під час андропаузи. Дефіцит андрогенних гормонів є причиною порушення обміну речовин, що призводить до розвитку серцево-судинних захворювань (атеросклероз, ішемічна хвороба серця, гіпертонія), цукрового діабету та ожиріння.

У чоловіків у період андропаузи також виявляють остеопороз, тобто порушення обміну кальцію і фосфатів, а також зменшення м'язової маси, зміни шкіри та волосяного покриву.

andro 2jpeg

Андропауза: лабораторні дослідження

До тестів, які допомагають у діагностиці андропаузи, входять гормональні тести та загальні аналізи. Це пов'язано з тим, що під час андропаузи підвищується ризик серцево-судинних захворювань (див. вище).

 

Рекомендовані гормональні тести:

  • тест на рівень тестостерону;
  • дослідження рівня ГСПГ - глобуліну, що зв'язує статеві гормони;
  • тест на рівень ЛГ - дуже корисний, коли рівень тестостерону низький.

Чоловікам після 40 років, щоб перевірити загальний стан здоров’я, рекомендовано проходити обстеження, і, зокрема у випадках, коли домінуючим симптомом, що виникає під час андропаузи, є еректильна дисфункція, оскільки це може бути пов’язано зі серцево-судинними захворюваннями та порушеннями ліпідів (атеросклероз також виникає у судинах, які постачають кров всередині статевого члена, що перешкоджає циркуляції та ерекції) .

Гормональний стан чоловіка (пакет)

  За матеріалами ALABlaboratoria

Контакти

send email footer  [email protected]

outgoing call footer 0 800 330 425
  • (безкоштовно)
  • пн-пт 8:00-17:00
  • сб 9:00 - 17:00
  • нд вихідний

write 48 Пишіть нам у чат на сайті

  • пн-пт 8:00-17:00
  • сб 9:00 - 17:00
  • нд вихідний

 

Забір аналізів вдома