Чи слід приймати вітамін D лише взимку?
За даними досліджень, у Європі 80—90% населення страждає від дефіциту вітаміну D. З них 60% мають необхідність доповнювати його терапевтичними дозами медикаментозного препарату. Проблема з вітаміном D є загальною, тому його застосування лише восени та взимку — недостатнє.
Чому дефіцит вітаміну D такий поширений?
Вітамін D — речовина, яку наш організм отримує з двох джерел: шкіри під впливом сонця та їжі. Тому, здавалося б, дефіциту не повинно бути, оскільки одне джерело може компенсуватися іншим. На жаль, це не так. 90% вітаміну D утворюється у шкірі під впливом сонця. Відтак в Україні більшу частину року нам його не вистачає для задоволення у ньому потреби нашого організму. Навіть влітку у сонячні дні, перебуваючи багато часу у закритих приміщеннях, наш організм також може відчувати нестачу вітаміну D.
Додаткове джерело вітаміну D може знадобитися не тільки взимку?
У багатьох випадках додаткове джерело вітаміну D лише взимку є недостатні. Через обмежене перебування на сонці (кліматичні умови, використання необхідних сонцезахисних засобів) організм не в змозі виробляти його у достатній кількості. Заповнити цю прогалину самим харчуванням дуже складно, оскільки лише близько 10% вітаміну D надходить в організм з їжею. Через це деяким людям протягом року може знадобитися добавка вітаміну D.
Однак, щоб дізнатися про це, ви повинні спочатку здати аналіз крові та проконсультуватися з лікарем щодо результатів. Лише підтвердження дефіциту вітаміну D в організмі є відправною точкою для планування додаткового медикаментозного застосування і найкраще це робити, проконсультувавшись з фахівцем, який правильно визначить необхідну дозу препарату відповідно до ваших індивідуальних потреб.