Ми використовуємо файли cookie для поліпшення функціональності нашого сайту, і надання нашим користувачам більших можливостей при користуванні сайтом. Для отримання додаткової інформації дивіться Політика використання cookies .

Прийняти
Увійти
Знайди дослідження в своєму місті

Загалом є кілька причин, через якi кожнiй жінцi варто прийняти рішення щодо обов'язкової діагностики тонкошаровою цитологією (ТШК).

  • По-перше, така цитологія набагато достовірніша, ніж класична цитологія на скельцях.
  • По-друге, окрiм цитологічного дослідження, вона дає змогу одночасно, у рамках одного візиту, одного обстеження, з одного матеріалу провести також вірусологічне дослідження на виявлення ДНК вірусу папіломи людини (ВПЛ).

 

Вірус ВПЛ

Вірус папіломи людини найчастіше передається статевим шляхом. Цей вірус, зокрема його високоонкогенні типи 16/18, є найбільшим фактором виникнення раку шийки матки. Таким чином, поєднання можливості проведення тестів на виявлення ДНК ВПЛ та рідинної цитології дає змогу використовувати сучасну та комплексну діагностику. Найвищий рівень інфікування ВПЛ у жінок – у період високої статевої активності, тобто до 25 років.

Першу схему виявлення раку шийки матки застосовують у жінок до 30 років, де основним рекомендованим дослідженням є рідинна цитологія. Якщо отриманий результат – негативний, то наступне обстеження, за рекомендацією гінеколога, необхідно пройти через рік, максимум – три роки.

 1

У разі виявлення змін, залежно від типу діагнозу за цитологічним описом, рекомендовано додаткову діагностику на наявність ДНК ВПЛ для змін на рівні ASC-US або LSIL або кольпоскопічну оцінку зі зразками для HSIL або AGC-ураження.

Другий алгоритм розроблено експертами з урахуванням вiку жінок – вiд 30 років.

 2

Для цієї вікової групи першим кроком у діагностиці є проведення так званого Co-Test, тобто комбінованого тесту на рідинну цитологію (LBC) і виявлення ВПЛ. Подальші дії у діагностиці залежать від результатів цитологічного та вірусологічного досліджень. У разі позитивного результату HPV або LBC Co-Test слід повторити через 6 місяців, тоді як зміни в цитології на рівні LSIL, AGC або подвійний позитивний Co-Test потребують кольпоскопії зі зразками для гістопатологічної перевірки.

Де можна зробити тести?

Мазок Папаніколау (ПАП-тест) та комбіноване обстеження (рідинна цитологія (ЛКЦ) та виявлення ВПЛ) можна зробити у гінекологічному кабінеті або в обраному пункті забору лабораторії «Унілаб». Матеріалом для дослідження є мазок зi шийки матки, забраний м’якою гінекологічною щіткою.

Чому варто використовувати сучасну діагностику?

Новий алгоритм проведення обстежень надзвичайно важливий для профілактики раку шийки матки. Зміна методів скринінгу з урахуванням сучасних діагностичних можливостей може значно покращити епідеміологічну ситуацію та полегшити доступ жінок до новітніх профілактичних оглядів, які можуть ефективно захистити від розвитку раку шийки матки. Використання комбінованого рідинного цитологічного тесту та молекулярного тесту на ВПЛ як золотого стандарту для кожного пацієнта вiком вiд 30 років є революційним рiшенням у профілактиці онкологічних захворювань, що може забезпечити раннє виявлення неопластичних змін та збільшити шанси на повне одужання багатьох пацієнтів .

Рідинна цитологія + ПЛР. Papillomaviridae.Генотипування (14 типів)

  За матеріалами ALABlaboratoria

Контакти

send email footer  [email protected]

outgoing call footer 0 800 330 425
  • (безкоштовно)
  • пн-пт 8:00-17:00
  • сб 9:00 - 17:00
  • нд вихідний

write 48 Пишіть нам у чат на сайті

  • пн-пт 8:00-17:00
  • сб 9:00 - 17:00
  • нд вихідний

 

Забір аналізів вдома