Ми використовуємо файли cookie для поліпшення функціональності нашого сайту, і надання нашим користувачам більших можливостей при користуванні сайтом. Для отримання додаткової інформації дивіться Політика використання cookies .

Прийняти
Увійти
Знайди дослідження в своєму місті

Що таке гінекологічна цитологія та хто її має проводити?

Рак шийки матки є одним з найпоширеніших видів раку у жінок. Регулярне гінекологічне цитологічне дослідження дає змогу дуже рано виявити новоутворення у шийці матки, що є великим шансом на повне одужання.

Гінекологічна цитологія – це просте безболісне дослідження, яке полягає у заборі спеціальною щіточкою мазка з цервікального каналу гінекологом або медичною сестрою під час гінекологічного огляду. Процедура триває кілька хвилин. Забрані епітеліальні клітини наносять на спеціальне предметне скельце та передають у лабораторію, де досвідчений цитолог або гістопатолог досліджують їх під мікроскопом.

Усі жінки повинні регулярно здавати мазок Папаніколау. Першу цитологію рекомендовано проводити до 21-річного віку або через 3 роки після початку статевого життя.

Види гінекологічної цитології

Лабораторія «Унілаб» пропонує два види гінекологічної цитології: звичайну, коли мазок наносять безпосередньо на спеціальне предметне скельце, і тонкошарову рідинну (ТШЦ), коли цитологічний матеріал переносять у спеціальну рідину.

Переваги рідинної цитології

Тонкошарова рідинна цитологія (ТШЦ) – це інноваційний метод, який порівняно зі звичайною набагато точніший. Під час одного гінекологічного огляду беруть мазок зі шийки матки, з якого можна провести гінекологічне цитологічне дослідження та виявити генетичний матеріал вірусу папіломи людини (ВПЛ).

Рідинна цитологія виявляє навіть дуже ранні неопластичні зміни, тому її рекомендовано використовувати у скринінгових тестах на рак шийки матки. Сучасні медичні знання і методи діагностики внесли суттєві позитивні зміни у схеми скринінгу раку шийки матки.

Вірус ВПЛ

Додатковою перевагою ТШЦ є можливість одночасного забору матеріалу на наявність ВПЛ з одного мазка. Відтак саме вірус папіломи людини виявляється у 99% хворих на рак шийки матки. Носії ВПЛ мають підвищений ризик розвитку раку шийки матки, тому лабораторії пропонують можливість сучасної діагностики, яка полягає у поєднанні кількох тестів з одного забору, тобто гінекологічної цитології з тестуванням на ВПЛ.

Підготовка до забору

Найкращий час для проведення тесту – 10–20-й день циклу. Перед обстеженням протягом 2–3 днів слід уникати статевих контактів та не використовувати вагінальні препарати, оскільки це може негативно вплинути на технічну якість тесту.

Протипокази до проведення цитології:

  • вагінальні кровотечі, зокрема, менструальні;
  • посилення виділень і запалення у ділянці статевих органів.

Де можна провести тест?

Мазок Папаніколау можна зробити у гінекологічному кабінеті або в обраному   пункті забору «Унілаб».

Чому варто регулярно проходити гінекологічне цитологічне дослідження?

Гінекологічна цитологія і виявлення ВПЛ – комплексний і водночас комфортний для кожної жінки тест, що дає можливість легко і швидко провести з одного зразка забраного матеріалу усі необхідні дослідження та повну діагностику можливих пухлинних змін шийки матки.

Цитоморфологічне дослідження шийки матки

 

Рідинна цитологія + ПЛР. Papillomaviridae.Генотипування (14 типів)

Контакти

send email footer  [email protected]

outgoing call footer 0 800 330 425
  • (безкоштовно)
  • пн-пт 8:00-17:00
  • сб 9:00 - 17:00
  • нд вихідний

write 48 Пишіть нам у чат на сайті

  • пн-пт 8:00-17:00
  • сб 9:00 - 17:00
  • нд вихідний

 

Забір аналізів вдома