Ми використовуємо файли cookie для поліпшення функціональності нашого сайту, і надання нашим користувачам більших можливостей при користуванні сайтом. Для отримання додаткової інформації дивіться Політика використання cookies .

Прийняти
Увійти
Знайди дослідження в своєму місті

Лікування діабету: як уникнути ускладнень

Цукровий діабет – серйозне захворювання. Дотримання призначеної тактики його лікування потребує постійного контролю, а докладені зусилля можуть знизити ризик небезпечних для життя ускладнень.

Контролюйте перебіг хвороби самостійно

Дізнайтесь про діабет якомога більше. Дотримуйтесь здорового способу харчування, зробіть фізичну активність частиною свого щоденного розпорядку дня та утримуйте вагу в межах норми.

Слідкуйте за рівнем цукру в крові, контролюйте його та приймайте ліки відповідно до вказівок лікаря.

Не паліть

Уникайте паління або кидайте палити. Паління підвищує ризик виникнення діабету 2-го типу та його ускладнень, зокрема:

  • знижує кровотік у ногах і стопах, що може призвести до інфекцій, трофічних виразок і можливої ампутації;
  • ускладнює контроль рівня цукру в крові;
  • може бути причиною передчасної смерті;
  • призводить до таких захворювань: серцево-судинних, зокрема, інсульту; очних, і, як наслідок, до сліпоти; нервової системи; печінки.

Контролюйте артеріальний тиск і холестерин

Високі кров'яний тиск та рівень холестерину пошкоджують кровоносні судини, а при діабеті вони стають гіршими і частішими. При поєднанні це може призвести до серцевого нападу, інсульту або інших небезпечних для життя станів.

Дотримання дієти зі зниженим вмістом жиру та солі, уникання надмірного вживання алкоголю та регулярні фізичні вправи можуть значною мірою допомогти контролювати високий кров’яний тиск і холестерин.

Заплануйте регулярні медогляди та візити до офтальмолога

Регулярно перевіряйте рівень цукру в крові (глікозильований гемоглобін, глюкоза) та щороку відвідуйте лікаря-офтальмолога.

Під час медичного обстеження лікар, дізнавшись про Ваше харчування та рівень активності, виявить будь-які ускладнення, пов’язані з діабетом, зокрема нирками, нервовою системою, серцем тощо.

Ваш офтальмолог також перевірить наявність таких ознак: пошкодження сітківки, катаракту та глаукому.

Бережіть зуби

Діабет може впливати на вразливість ясен до інфекцій. Чистіть зуби, принаймні, двічі на день зубною пастою, що містить фтор, раз на день ниткою і записуйтесь на огляди двічі на рік. Якщо Ваші ясна кровоточать, почервоніли чи набрякли, обов’язково зателефонуйте стоматологу.

Зверніть увагу на ноги

Високий рівень цукру в крові може зменшити кровотік та пошкодити нервову систему ніг. Невилікувані порізи та мозолі можуть призвести до серйозних інфекцій, а також до болю, поколювання або втрати чутливості у ногах.

Щоб уникнути проблем зі стопами:

  • щодня мийте ноги у теплій воді, уникайте замочування ніг, оскільки це може призвести до сухості шкіри;
  • обережно витирайте ноги, зокрема між пальцями;
  • зволожуйте ноги та щиколотки лосьйоном або вазеліном, не наносіть крем між пальцями, оскільки зайва вологість може призвести до інфекції;
  • щодня перевіряйте ноги на наявність мозолів, пухирів, виразок, почервоніння або набряків;
  • при наявності на стопі виразки, відкритої рани, яка не починає загоюватися протягом кількох днів, або іншій проблемі, негайно зверніться до лікаря;
  • не ходіть босоніж ні у приміщенні, ні на вулиці.

Помірно вживайте алкоголь

Алкоголь може спричинити високий або низький рівень цукру в крові залежно від того, скільки Ви п’єте та їсте при цьому. Вживайте алкоголь лише у помірних кількостях.

Завжди пийте під час їжі або перекусу і не забувайте враховувати калорії будь-якого випитого алкоголю у щоденну кількість калорій. Алкоголь може призвести до зниження рівня цукру в крові не одразу, а згодом, зокрема у людей, які використовують інсулін.

Ставтеся до стресу серйозно

У стані стресу легко знехтувати рутинним контролем перебігу діабету. Щоб контролювати стрес, встановіть обмеження, розставляйте завдання за пріоритетністю, вивчіть техніки релаксації.

Контролюйте перебіг хвороби за допомогою комплексу досліджень "Діабетичний (пакет)".

Висипайтеся і, насамперед, будьте позитивними.

Лікування діабету – під Вашим контролем.

Контакти

send email footer  [email protected]

outgoing call footer 0 800 330 425
  • (безкоштовно)
  • пн-пт 8:00-17:00
  • сб 9:00 - 17:00
  • нд вихідний

write 48 Пишіть нам у чат на сайті

  • пн-пт 8:00-17:00
  • сб 9:00 - 17:00
  • нд вихідний

 

Забір аналізів вдома