Цікаво, що кількість бактерій, згромаджених на поверхні нашого організму, не є однаковою. Основним фактором, що впливає на здоров’я нашого кишківника, є те, які бактерії живуть у нашому роті.
10-секундний поцілунок закоханої пари – це обмін 80 000 000 бактерій. За два тижні після початку стосунків склад бактерій у роті двох партнерів є практично однаковим. Якщо є неприємний запах з ротової порожнини, це сигнал, що здоров’я кишківника під загрозою. Проблеми з яснами та зубами є причиною потрапляння токсичних бактерій у кишківник, що, своєю чергою, змінює його функціонування, і як наслідок хворіє серце та кровоносні судини. Зміна функціонування кишківника також дуже впливає на роботу печінки. А у вагітних жінок цей процес може викликати передчасні пологи і нижчу масу тіла плоду.
Цікавим є факт, що люди із хворими зубами чи яснами мають більший ризик захворіти на хворобу Альцгеймера. Наступним органом, ключовим для правильного функціонування кишківника, є шлунок. Ph шлункового соку є дуже агресивним, а кількість іонів водню робить неможливим виживання більшості живих організмів. Однак у шлунку функціонують і розмножуються бактерії, так звані археї, серед них Helicobacter pylori (хелікобактер пілорі).
Далі переходимо вже до самого кишківника, де бактерії розмножуються за певним візерунком. Цей візерунок потребує двох складових: 1 – іонів водню, які впливають на зменшення кількості бактерій у першому відрізку травної системи; 2 – кисню. Що далі від ротової порожнини та шлунку, то його менше. Тому, у дальших відрізках кишківника починають домінувати відносно анаеробні бактерії, наприклад, клострідіум, надмірне розмноження яких може призвести до проблем.
Дуже часто ми змінюємо функціонування нашого кишківника за власним бажанням. Причиною цього може бути вживання ліків без призначення лікаря. Наприклад, антибіотиків або ліків від печії чи для дефекації. Такі неконтрольовані вживання можуть стати причиною виникнення дисбіозу – патологічного перетворення слизової кишківника.
Як це можливо, маючи у собі таку кількість патологічних бактерій, ми не хворіємо отруєннями та не потерпаємо від постійних проносів. І це завдяки бактеріоцинам – малим хімічним частинкам, створеним фізіологічними бактеріями. Вони блокують розростання патологічної флори кишківника. Слід пам’ятати, що важливе значення у цьому процесі має і наше щоденне харчування. Від якості, свіжості, корисності продуктів, які ми споживаємо, залежить здоров’я нашої травної системи та усього організму. Допомогти у налагодженні роботи травної системи нам можуть пробіотики, які є флорою, доповненою корисними бактеріями та пребіотиками – складниками їжі, які дають змогу фізіологічній флорі правильно розвиватись. Власне, комбінування пребіотиків та пробіотиків лікує наш кишківник.
Ми народжуємось без бактеріальної флори. Пологи – це момент, коли ми її отримуємо. Коли дитина народжується у природний спосіб, вона отримує першу порцію бактеріальної флори з родових шляхів матері. А коли народження відбувається через кесарів розтин, ці бактерії будуть діаметрально іншими – дитина їх отримає зі шкіри матері та операційного залу. Другий ключовий момент – це грудне вигодовування. Молоко матері – найкраще харчування, яке повільно утворює правильну бактеріологічну флору дитини.