Ми використовуємо файли cookie для поліпшення функціональності нашого сайту, і надання нашим користувачам більших можливостей при користуванні сайтом. Для отримання додаткової інформації дивіться Політика використання cookies .

Прийняти
Увійти
Знайди дослідження в своєму місті

Як перевірти стан кишківника вдома

Старіння, облисіння, надлишкова вага стали незручними темами сьогодення, а інколи навіть табу. Такою ж темою для людства є те, що ми із себе видаляємо. Та насправді саме діагностика стільця – один із найкращих і найпростіших методів оцінки функціонального стану кишки.

Щоб переконатись у справності мотора автівки, автомайстер пропонує провести аналіз вихлопних газів. Так само лікар чи діагност лабораторії може запропонувати нам дослідження калу. Погляньмо на формування стільця, яка розповість нам багато про здоров’я кишківника:

Зверніть увагу, що тільки номери 3 і 4 – форми стільця, які свідчать про правильну функцію кишківника. 1 та 2 свідчать про хронічні закрепи, а 5 – про великий дефіцит клітковини (овочів та фруктів) у нашому харчуванні, 6 та 7 – це вже патологічні стани, які свідчать про діарею або несформовані калові маси.

Дуже добрим маркером, який можна використовувати для домашньої діагностики, є колір калу. Правильний колір – коричневий. Якщо колір змінюється, приміром, на зелений, то це може свідчити про дві різні ситуації:

1. Якщо зміну кольору не супроводжує біль чи діарея, найімовірніше ви з’їли забагато овочів зі зеленим листям.

2. Якщо є біль чи діарея, необхідно звернутись до лікаря. Червоний колір допустимий тільки у випадку, якщо ви їли буряк чи пили буряковий сік. Жовтий колір може свідчити про наявність паразитів в організмі, тому краще звернутися до лікаря. Білий – ймовірність жовтяниці. І, нарешті, чорний – дуже тривожний колір. При його наявності краще якнайшвидше звернутися до лікаря. Однак слід пам’ятати, що у жінок, які приймають препарати зі залізом, може бути такий колір випорожнень.

Звичайно, сучасні методи досліджень дають можливість зробити дуже точні заміри референційних білків. Таких маркерних білків є тисячі. Одним із них, який досліджують рутинним методом, є кальпротектин чи Б-дефензин. Це білок, який виділяється у кал при розвитку запалення. Наприклад, масивний дисбіоз (переріст бактерійної флори, яка нам не потрібна у надто великих кількостях).

Дуже дешевим та інформативним є дослідження Ph калу, при якому можна швидко отримати інформацію щодо бактерій, які переростають у нашій кишці. При перерості гнильної флори цей показник змінюється.

Варто звернути увагу на дослідження бактеріальної флори. Це, можливо, дивно, але таку діагностику виконують зі сечі. Для цього досліджують арабітол або винну кислоту, які свідчитимуть про ріст дріжджів або гнильної флори. Отже, маючи дані аналізу складу сечі, можемо дуже просто визначити, чи правильно функціонує бактеріальна флора і скласти певну симптоматику, яка з’являється при дисбіозі. Якщо діагностуємо патологічні зв’язки, наявні у сечі у надто великих кількостях і накладаємо це на наявний біль, то маємо проблему, яка свідчить про те, що наш кишка працює неправильно.

 

Контакти

send email footer  [email protected]

outgoing call footer 0 800 330 425
  • (безкоштовно)
  • пн-пт 8:00-17:00
  • сб 9:00 - 17:00
  • нд вихідний

write 48 Пишіть нам у чат на сайті

  • пн-пт 8:00-17:00
  • сб 9:00 - 17:00
  • нд вихідний

 

Забір аналізів вдома